67 відгуків
+380 (99) 565-59-55
+380 (95) 888-65-68
+380 (93) 887-68-40
+380 (67) 977-80-25
Профессиональные моющие средства от интернет-магазина продукции Нова-Хим

Миючі засоби для підприємств харчової промисловості - безпека використання.

Миючі засоби для підприємств харчової промисловості - безпека використання.
Конкурентоспроможну харчову продукцію можна зробити тільки з сировини високої якості в умовах дотримання санітарно-гігієнічних правил переробки, зберігання і транспортування сировини і готової продукції. Санітарна обробка обладнання - складний та трудомісткий процес, на здійснення якого витрачається до 25% робочого часу. Неякісно проведена мийка і дезінфекція, недотримання особистої гігієни обслуговуючого персоналу, а також використання обладнання, інвентарю, посуду і тари не відповідних санітарно-гігієнічним вимогам може призвести до зниження якості продуктів харчування, їх мікробіологічного обсіменіння та хімічному забрудненню аж до поширення кишкових інфекцій і виникнення харчових отруєнь.
Оснащення підприємств харчової промисловості сучасним технологічним обладнанням, інвентарем, тарою не тільки полегшує працю персоналу та підвищує його продуктивність, але і зменшує ризик випуску недоброякісної продукції.
Правильна експлуатація обладнання, утримання його в належному санітарному стані за допомогою сучасних ефективних миючих засобів грають виключно важливу роль в організації технологічного процесу приготування доброякісних продуктів харчування. До матеріалів, з яких виготовлені обладнання, інвентар і тара пред'являють ряд загальних гігієнічних вимог:
• матеріали не повинні виділяти в продукти переробки шкідливі хімічні речовини і змінювати органолептичні показники готової продукції;
• повинні бути стійкі до впливу різних кислот, лугів;
• повинні витримувати існуючі санітарні режими миття та дезінфекції;
• повинні володіти антикорозійними властивостями;
• бути стійкими до високих і низьких температур, водо– і паронепроникні;
До необхідних властивостей відносяться також легкість, стійкість до механічних впливів, гладка і світла поверхню, що дозволяє легко оцінити якість санітарної обробки цих виробів.
Головним чинником, що впливає на ефективність і якість санітарної обробки, є якість миючих засобів, правильно підібрана його концентрація і температура процесу мийки.
• На підприємствах харчової і переробної промисловості для миття технологічного обладнання застосовують як окремі хімічні речовини (кислоти і луги), так і миючі препарати, що представляють складні хімічні суміші - багатокомпонентні системи, що складаються з 5-10 компонентів (всього їх використовується понад 100), серед яких, як правило, основну роль відіграють поверхнево-активні речовини, що володіють миючим, змочують і емульгуючим дією, а катіонні ПАР ще є і дезінфектантами;
Розуміючи важливість того, що після санітарної обробки обладнання буде використовуватися для виробництва харчової продукції, до миючих, мийно-дезінфікуючих та дезінфікуючих препаратів, що використовуються на підприємствах харчової промисловості, пред'являються особливі вимоги з точки зору їх безпечного застосування:
-всі препарати повинні мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я на використання в заявленій галузі;
-всі миючі та чистильні препарати підлягають обов'язковій сертифікації, тому кожен з них повинен мати сертифікат відповідності;
-кожна партія продукції повинна супроводжуватися документом якості;
-водні робочі розчини миючих засобів певної концентрації повинні забезпечувати абсолютну чистоту оброблюваної поверхні як за фізико-хімічними, так і за мікробіологічними показниками;
-миючі засоби і входять до них компоненти повинні добре змиватися з оброблюваних поверхонь;
-в складі миючих засобів не повинні міститися речовини, що володіють наркотичними, алергенними, канцерогенними, мутагенними властивостями в концентраціях, з якими контактують працюють;
-миючі засоби не повинні змінювати фізико-хімічні властивості оброблюваних виробів;
-миючі засоби не повинні надавати руйнівної дії на матеріали, з яких виготовлене устаткування;
-кожен препарат повинен бути забезпечений правил його зберігання і застосування, які повинні неухильно дотримуватися;
миючі засоби повинні бути стійкими при зберіганні і зручні в застосуванні;
-приготування миючих розчинів і санітарно - гігієнічну обробку обладнання повинен проводити спеціально підготовлений персонал.
У вимогах, що пред'являються в даний час до миючих і чистячих засобів промислового призначення, особлива увага приділяється зниженню показника впливу людини на навколишнє середовище. Цей фактор повинен служити для виробника стимулом до використання нових функціональних інгредієнтів, створення рецептур "натуральтных" і "зелених продуктів".
Інші статті
  • ДВА ПОГЛЯДИ НА РОЗВИТОК БЕЗФОСФАТНИХ МИЮЧИХ ЗАСОБІВДВА ПОГЛЯДИ НА РОЗВИТОК БЕЗФОСФАТНИХ МИЮЧИХ ЗАСОБІВ
    У результаті зростаючих вимог до захисту навколишнього середовища, все більша увага приділяється рецептурою СМС. При цьому важливу роль відіграє інтерес громадськості до екологічної ситуації і відносно високе споживання цих продуктів.
    Повна версія статті
  • Гігієна у пекарніГігієна у пекарні
    Чистота виробничого приміщення – один із найважливіших факторів, які впливають на якість продукції. Від того, які засоби санітарії використовують у виробничому цеху, залежить безпека продуктів харчування і тривалість їх зберігання. Одне із підприємств, які пропонують на ринку технічні мийні засоби для підприємств харчової галузі, є "Нова-хім".
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner